Законодавчі вимоги до зимових шин

Законодавчі вимоги до зимових шин

Ознайомитись з основними правилами використання зимових шин у Європі.

Правила використання зимових шин різняться залежно від країни. В деяких країнах Європи, наприклад, Великобританії та Данії, закон взагалі не регулює використання шин.

В більшості випадків зимові шини повинні використовуватися протягом певного періоду часу або при виразній зимовій погоді. Використання ланцюгів протиковзання потрібне для окремих ділянок доріг або певної місцевості.

Законодавчі вимоги до зимових шин


Прямуючи до Європи взимку, водії повинні уважно вивчити вимоги законодавства країни призначення, щоб запобігти вимушеним затримкам через використання невідповідних шин.

Маркування шин

В Європі, залежно від країни та ситуації, можна використовувати шиповані та нешиповані зимові шини або всесезонні шини.

Безпечні зимові шини, як шиповані, так і нешиповані, позначені символом сніжинки на фоні трьох гірських піків (Three-Peak Mountain Snowflake, 3PMSF), який все більше заміщає маркування M + S.

Сьогодні маркування M + S не є достатнім в таких країнах, як Німеччина, де офіційним обов'язковим маркуванням для зимової шини є символ сніжинки. Маркування M + S замінюється символом сніжинки також в північних країнах.

Законодавчі вимоги до зимових шин

Шиповані або нешиповані шини?

Нешиповані зимові шини, розроблені для країн Центральної Європи, є найкращим вибором для більш м'яких, дощових зимових умов континенту. У країнах Північної Європи зима, як правило, набагато суворіша, і на дорогах може бути велика кількість снігу, льоду та води. Це вимагає використання нешипованих шин, розроблених спеціально для північних умов. Безпечні нешиповані шини для центральноєвропейських та північних країн позначені символом сніжинки. Щоб допомогти споживачам легко відрізнити нешиповані зимові шини для Центральної Європи від шин для Північної Європи, виробники розробляють спеціальне маркування Ice Grip.

Шиповані зимові шини популярні в країнах Північної Європи, але повністю заборонені, наприклад, у Німеччині та Польщі. У деяких країнах автомобілі з шипованими шинами мають спеціальні обмеження швидкості та позначаються відповідним знаком, прикріпленим до автомобіля.

Використання ланцюгів

У деяких європейських країнах, на певних дорогах, використання ланцюгів для шин є рекомендованим і навіть обов'язковим. Наприклад, у престижних гірських регіонах Австрії та Швейцарії можна зустріти знаки дорожнього руху, що позначають обов'язковість використання ланцюгів. В інших місцях достатньо просто мати ланцюги в автомобілі.

Встановлена на законодавчому рівні мінімальна глибина протектора для зимових шин у більшості європейських країн становить 3 мм. Nokian Tyres рекомендує змінювати зимові шини, коли залишається 4 міліметри, так як шини з меншою глибиною протектора втрачають свої властивості.

Запитайте про зимові шини при оренді автомобіля

Оренда автомобіля у пункті призначення є гарною альтернативою, якщо ви не хочете бути за кермом протягом усієї поїздки. При бронюванні, замовляйте автомобіль з зимовими шинами. Зрештою, власник автомобіля завжди відповідальний за належне обладнання машини взимку.

Знайдіть шини, які найкраще відповідають вашим потребам

Дивіться карту використання зимових шин у різних країнах нижче. Більш детальна інформація про правила використання шин доступна на веб-сайтах місцевих автомобільних асоціацій.

Законодавчі вимоги до зимових шин